This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Цінгер О.В. (1870-1934)

Цінгер О.В. (1870-1934)

Цінгер Олександр Васильович народився 16 березня 1870 року в Москві у відомій своїми талантами родині. Батько, Василь Якович - відомий математик і натураліст, дядько, Микола Якович - астроном-теоретик, брат, Микола Васильович - професор ботаніки Київського Університету.

У 1894 закінчив фізико-математичний факультет Московського Університету і був залишений в ньому для викладацької роботи. В 1910 році вийшло перше видання його знаменитого підручника "Початкова фізика". Від усіх існуючих на той час, цей підручник відрізнявся низкою нововведень:

  • ступінчастим розташуванням матеріалу;
  • великою кількістю демонстрацій (на першому ступені виклад навчального матеріалу повністю базувався на демонстраційному експерименті);
  • введенням історичного елементу у викладання фізики;
  • якістю ілюстрацій (не лише з позицій науковості, а й в художньому розумінні);

Вперше в історії автор підручника фізики вчив бачити і розуміти фізику в оточуючому середовищі, а не сприймати її як черству заматематизовану науку.

"Початкова фізика" багато разів перевидавалась в багатьох країнах світу. Загальний тираж сягнув кількох мільйонів.

Великою популярності серед педагогів і учнів набув, також, збірник задач і питань з фізики, який містив велику кількість оригінальних завдань з конкретним змістом.

Закоханий в фізику, О.В.Цінгер був чудовим популяризатором природничо-наукових знань. Навіть Л.М.Толстой захоплювався його викладацьким мистецтвом.

Хвороба не дозволила закінчити роботу над другою частиною "Початкової фізики". Останні роки життя О.В.Цінгер жив і працював в Берліні.

Методичні наробки О.В.Цінгера протягом десятиліть слугували орієнтиром для діяльності багатьох вітчизняних методистів.

Назад

  •     

© 2003-2019 Методика навчання фізики в середній школі | Хостинг: RCHosting