Цінгер О.В. (1870-1934)

Цінгер О.В. (1870-1934)

Цінгер Олександр Васильович народився 16 березня 1870 року в Москві у відомій своїми талантами родині. Батько, Василь Якович - відомий математик і натураліст, дядько, Микола Якович - астроном-теоретик, брат, Микола Васильович - професор ботаніки Київського Університету.

У 1894 закінчив фізико-математичний факультет Московського Університету і був залишений в ньому для викладацької роботи. В 1910 році вийшло перше видання його знаменитого підручника "Початкова фізика". Від усіх існуючих на той час, цей підручник відрізнявся низкою нововведень:

  • ступінчастим розташуванням матеріалу;
  • великою кількістю демонстрацій (на першому ступені виклад навчального матеріалу повністю базувався на демонстраційному експерименті);
  • введенням історичного елементу у викладання фізики;
  • якістю ілюстрацій (не лише з позицій науковості, а й в художньому розумінні);

Вперше в історії автор підручника фізики вчив бачити і розуміти фізику в оточуючому середовищі, а не сприймати її як черству заматематизовану науку.

"Початкова фізика" багато разів перевидавалась в багатьох країнах світу. Загальний тираж сягнув кількох мільйонів.

Великою популярності серед педагогів і учнів набув, також, збірник задач і питань з фізики, який містив велику кількість оригінальних завдань з конкретним змістом.

Закоханий в фізику, О.В.Цінгер був чудовим популяризатором природничо-наукових знань. Навіть Л.М.Толстой захоплювався його викладацьким мистецтвом.

Хвороба не дозволила закінчити роботу над другою частиною "Початкової фізики". Останні роки життя О.В.Цінгер жив і працював в Берліні.

Методичні наробки О.В.Цінгера протягом десятиліть слугували орієнтиром для діяльності багатьох вітчизняних методистів.

Назад

  •     


© 2003-2023 Методика навчання фізики в середній школі | Хостинг: RCHosting